Kalóz-Rádió: 6. adás

Véget ért a nyár, de se a kinti hőmérséklet nem csökken, se a Kalóz-rádió felvételeit nem egyszerűbb megszervezni. Az „ősz” egyedül a „beleőszülünk a szervezésbe” kifejezésben bukkant fel. Azért a héten csak sikerült mind a négyünknek egy időben mikrofon elé ülnie, és felvettük a rádió 6. adását. (A fenébe, elfelejtettünk az 5. adás után jubileumi celeb-partyt tartani… Na, majd a 10. után!)
Az adást itt találjátok:
GHOST_URL/podcast/
Ha valaki a korábbiakról lemaradt, akkor ezen a linken pótolhat is. Mindazok pedig, akik offline szeretnék hallgatni a Kalóz-rádiót, azok letölthetik a fájlokat közvetlenül a Soundcloud-ról, a hírlevélolvasóink pedig a hírlevélben is megtalálják a Soundcloud linket.
1. Hírek
Az aktuális hírekből szemezgettünk:
Közeleg Essen, szóval nem nehéz új megjelenéseket szót ejteni, inkább az okoz nehézséget, hogy miről beszéljünk inkább, de azért majdnem sikerült:
Gyuri a Stronghold 2. kiadását boncolgatja, csak hogy meglegyen a szokásos „Portal-adagunk”.
Pali pedig a nemrégiben megjelent Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers c. társasjátékot érezte kiemelésre méltónak a nagy múltú Magic kártyajáték okán.
Imi comingoutol: megvallja időutazás-szenvedélyét (tempestcursofilia) - teszi mindezt 1541 júniusa után már másodjára – közben pedig a T.I.M.E. Stories c. játékról mesél.
Kunó, mivel nem volt ideje játékot választani, ezért a BGG slágerlista változásait elemzi, csak olyan VIVA TV-s riporter módjára.
Linkcsokor
Stronghold 2.0
2. Tanácsok a Spielre
Ahogy egy szekcióval feljebb már említettem, jön Essen, ezért úgy döntöttünk, megosztjuk veletek eddigi esseni tapasztalatainkat.
- Mikor kezdjük a szervezést?
- Mikor foglaljunk szállást?
- Hogyan utazzunk?
- Hogyan készüljünk az eseményre
- Mit érdemes megvenni?
- Mennyi pénzt vigyünk magunkkal?
„Első bálozóknak” kifejezetten hasznos lehet.
3. Kemet
A Kemet a Matagot kiadó “Collection XL” sorozatában jelent meg 2012-ben. A társast tervező francia páros Jacques Bariot és Guillaume Montiage nem most merített először az egyiptomi történelemből, hiszen Nefertiti-t is ők jegyzik. Amíg azonban korábbi játékuk egy licitálós absztraktabb darab, addig a Kemet egy a témával mélyen átitatott kvázi wargame, ahol isteneket alakítva irányítjuk seregeinket, hogy minél nagyobb hatalmat szerezzünk magunknak.
Linkcsokor